W dniu 29 marca 2024r. odbyło się uroczyste otwarcie nowej Izby Przyjęć, Zespołu Pracowni oraz Oddziału Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej w ostródzkim szpitalu. W uroczystości wzięli udział między innymi: senator RP Gustaw Marek Brzezin, poseł RP Elżbieta Gelert, Wicewojewodowie Mateusz Szauer oraz Zbigniew Szczypiński, dyr Krzysztof Kuriata, Bogdan Bartnicki członek Zarządu Województwa W-M, Andrzej Wiczkowski – Starosta Powiatu Ostródzkiego wraz z członkami Zarządu, radni, dyr Zdzisław Sokołowski, Daniel Hiliński, mł.bryg.Rafał Napiórkowski, Anna Lella Prezes Okręgowej Izby Lekarskiej, wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu ostródzkiego, Tomasz Balcerowski Prezes spółki Ekoinbud, członkowie Rady Nadzorczej szpitala, dyr Katarzyna Jabłonowska-Biała, Agnieszka Lorek, Mariusz Huliński, kadra medyczna oraz pracownicy Szpitala w Ostródzie SA, przedstawiciele mediów. Umowę na realizację przedsięwzięcia podpisano 14 listopada 2022r. Wartość inwestycji – 24.440.358,50zł. Powierzchnia użytkowa – 1.600m2. Ostródzki szpital wzbogacił się o nową izbę przyjęć, pracownię gastoskopii, kolonoskopii oraz USG. Na pierwszym piętrze powstał nowy Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej. Pacjenci skorzystają z nowej infrastruktury już na początku kwietnia br.

Zdjęcia: Ekoinbud oraz nos-portal.pl