31 sierpnia 2017 roku w Powiatowym Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostródzie odbyło się spotkanie, podczas którego marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin przekazał szpitalowi środki w wysokości 4 milionów 250 tys. złotych na budowę bloku operacyjnego. Formalne podpisanie porozumienia rozpoczął prezes szpitala Janusz Boniecki, dziękując wszystkim za przybycie. W spotkaniu uczestniczył starosta powiatu ostródzkiego Andrzej Wiczkowski, wicestarosta powiatu ostródzkiego Edmund Winnicki, zastępca burmistrza Norbert Krystian Gesek, a także ordynatorzy i oddziałowe wszystkich jednostek szpitala.

Marszałek Gustaw Marek Brzezin wyraził radość z powodu dynamicznego rozwoju PZOZ w Ostródzie – szpitala, przed którym stoją duże wyzwania i ma istotne znaczenie dla powiatu i województwa. Powstający blok operacyjny nazwał sercem placówki, które pozwoli na jeszcze bardziej efektywne funkcjonowanie. Wraz ze starostą ostródzkim Andrzejem Wiczkowskim podkreślili, że dzisiejsze przekazanie środków na powstanie bloku operacyjnego nie byłoby możliwe bez wytężonej pracy pracowników szpitala oraz starostwa w Ostródzie. Wspomniano również o kolejnych planowanych inwestycjach, takich jak termomodernizacja budynku.

Zakończenie budowy bloku operacyjnego przewidywane jest na koniec 2017 roku.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z tego wydarzenia. (galeria poniżej)