Szanowni Państwo, w związku z pojawieniem się na stronie www.ostrodanews.pl informacji Pt. „Leżał i cierpiał 7 godzin z poszarpanymi, niemal odciętymi palcami”, informujemy, że podane informacje przez „ostrodanews” kolejny raz są NIEPRAWDZIWE. Autor dokonujący wpisu-w naszej ocenie-nie dochował należytej staranności w przygotowywaniu materiału, czym mógł naruszyć chronione prawem dobra osobiste Spółki, do której należy Szpital w Ostródzie. Autor wpisu opublikował materiał, nie czekając na stanowisko szpitala. Pytania w przedmiotowej sprawie do sekretariatu, zostały wysłane 11 marca br., niespełna dwie godziny przed publikacją na stronie www.ostrodanews.pl, bez żadnego podpisu pytającego, podstawy prawnej i wyznaczonego terminu odpowiedzi, z góry postawioną tezą niekorzystną dla szpitala.
Wobec powyższego, szpital występuje na drogę prawną wobec wydawcy www.ostrodanews.pl.
Szanowni Państwo 75-letni pacjent, o którym mowa we wpisie opublikowanym w „ostrodanews.pl”, został przywieziony karetką do Izby Przyjęć Szpitala w Ostródzie w dniu 7 marca 2019 roku o godzinie 10.29 z urazem prawej ręki. Po 5 minutach- jak wnika z systemu informatycznego placówki-trafił na oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej. Tam zgodnie z procedurami, pacjent przed zabiegiem operacyjnym musiał przejść procedurę 10 badań diagnostycznych, które są niezbędne do przeprowadzenia operacji. 75-letni mężczyzna, nie wymagał nagłej interwencji, bowiem jego stan był stabilny i nie występowało zagrożenie życia. Pacjent zanim trafił do szpitala zjadł posiłek i przez to musiał zatem odczekać-zgodnie z procedurami-minimum 6 godzin przed zaintubowaniem i znieczuleniem ogólnym. Przez cały czas pacjent miał podawane odpowiednie leki i środki uśmierzające ból.
Pacjent w dniu wypisu podziękował personelowi szpitala za udzieloną pomoc medyczną i uratowanie trzech z pięciu uszkodzonych palców.