W kategorii Diamenty Polskiej Jakości – placówki medyczne, uznanie kapituły zdobył ostródzki PZOZ, który podczas uroczystości reprezentował Prezes Janusz Boniecki oraz Wojciech Paliński.
Organizatorem konkursu Diamenty Polskiej Gospodarki jest Ogólnopolska Federacja Przedsiębiorców i Pracodawców – Przedsiębiorcy.pl. Misją której jest: Zapewnienie polskim przedsiębiorcom jak najlepszych warunków sprzyjających ich rozwojowi oraz podejmowanie inicjatyw promujących polskie marki, tym samym aktywne wspieranie polskiej gospodarki. Honorowy patronat nad programem objął między innymi Wojewoda Warmińsko Mazurski Pan Artur Chojecki.

Jak przyznał odbierający wyróżnienie Prezes Janusz Boniecki – To nie tyle wyróżnienie, co nałożone zobowiązanie do dalszego podnoszenia jakości naszych usług. Samo znalezienie się w wąskim gronie laureatów bardzo cieszy, ale osobiście traktuję je, przede wszystkim, jako motywację do dalszej pracy i ciągłego rozwoju ostródzkiej placówki. Ku zadowoleniu pacjentów, współpracowników jak i Zarządu Powiatu. Tu musze zaznaczyć, że doceniono inwestycje w ostródzkim szpitalu, realizowane nie tyko od kiedy ja nim zarządzam, a konsekwentną pracę i zaangażowanie poprzednich Zarządów jak i Starostów – powiedział Janusz Boniecki

Konkretnie za co zostało przyznane wyróżnienie – Wśród działań, którymi możemy się pochwalić, a przyczyniły się do wyróżnienia, wymienić należy: Rozbudowę i modernizację oddziału chorób zakaźnych, bloku operacyjnego oraz oddziału intensywnej terapii. Zakup tomografu komputerowego, informatyzację placówki i wiele innych podnoszących jakość naszych usług, a także – co nie jest takie oczywiste! Stawiających ostródzki szpital w gronie niewielu szpitali powiatowych tej wielkości, które przez ostatnie lata tak znacząco zostały doposażone i zmodernizowane. – powiedział Wojciech Paliński.
Nie pozostaje nam nic innego jak pogratulować wszystkim którzy przyczynili, a mamy nadzieję – przyczyniać się będą dalej, do rozwoju szpitala w Ostródzie – ku zadowoleniu pacjentów, personelu oraz zarządzających szpitalem.

Źródło: Nasz Gos Ostróda.