Jesteście już po śniadaniu? Nasi pacjenci tak. Od 10 stycznia 2017 roku wyżywienie w Powiatowym Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostródzie zapewnia firma cateringowa „Gusto” z Ostródy. Trzy razy dziennie, tuż przed podaniem posiłków pacjentom, przywożone są gotowe, świeżo przygotowane śniadania, drugie śniadania, obiady, podwieczorki, kolacje oraz posiłki nocne dla osób chorujących na cukrzycę. Posiłki dostarczane są w pojemnikach termoizolacyjnych i termosach, pacjenci otrzymują je w chroniących przed wystygnięciem tzw. menuboxach. Pudełka są podpisane skrótem oznaczającym poszczególną dietę (dla dzieci, podstawową, cukrzycową, lekkostrawną, niskotłuszczową, płynną, a na życzenie także wegetariańską), dzięki czemu mogą szybko trafić do odpowiednich pacjentów. Posiłki są zróżnicowane, odpowiednio zbilansowane i zdrowe. Do śniadania i kolacji podawane jest pieczywo razowe lub mieszane, jako przekąska owoce, jogurty, wafle ryżowe, mus jabłkowo-marchewkowy czy sok z buraka, obiady składają się z pożywnej zupy, drugiego dania i kompotu – niesłodzonego (cukier rozdawany jest w saszetkach). Życzymy smacznego.

(poniżej zamieszczamy galerię zdjęć)