14 listopada 2022r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Ostródzie podpisano umowę z gdańską firmą Ekoinbud na „Rozbudowę Szpitala w Ostródzie na potrzeby Izby Przyjęć, Zespołu Pracowni oraz Oddziału Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej”. W uroczystości uczestniczyli: Marek Brzezin – Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Andrzej Wiczkowski –  Starosta Ostródzki, Jan Kacprzyk -Wicestarosta, Grażyna Ostas i Piotr Strzylak -Członkowie Zarządu Powiatu, Jacek Dudzin – Prezes Szpitala w Ostródzie SA, Tomasz Balcerowski – Prezes Zarządu wraz z przedstawicielami Spółki Ekoinbub.

Wartość zadania: 21.380.000zł.

Projekt  nr RPWM.09.01.01-28-0085/20 współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 4.049.500zł / Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie /.
Czas realizacji: 11 miesięcy od podpisania umowy. Budynek będzie realizowany w systemie modułowym.

Na parterze powstanie izba przyjęć, pracownia kolonoskopii, gastroskopii oraz pracownia USG. Pierwsze piętro przeznaczone będzie na Oddział Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej.