Wspieramy naszych pacjentów w ramach akcji: Z książką zdrowiej.

26.02.2019

Służyć mają naszym pacjentom, aby ich lektura poprawiała stan ducha i urozmaiciła ciężki czas, jakim jest zawsze pobyt w szpitalu, gdyż "książki są lekarstwem dla umysłu".

Akcja "Z książką zdrowiej!" zainspirowana została rozmowami z pracownikami placówek medycznych oraz pacjentami. Dzięki inicjatywie kilku rządowych instytucji, zrodził się pomysł na zawarcie porozumienia przez Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Państwowy Instytut Wydawniczy. Wsparcia dla tej akcji udzielił także Pan Premier RP Mateusz Morawiecki, który przeznaczył kwotę blisko 1 miliona zł. na zakup, i dystrybucję książek.
"Nic nie wspiera procesu leczenia lepiej niż dobra książka i pozytywne nastawienie" - podkreślają pomysłodawcy akcji.

W wyniku tej inicjatywy, w dniu dzisiejszym około 100 cudnych książeczek zasiliło biblioteczkę naszego Oddziału Pedriatycznego