Szpital w Ostródzie S.A.

TVP w Szpitalu w Ostródzie. Placówka otrzyma wsparcie z NFZ

17.09.2019

Mimo zwiększenia nakładów na służbę zdrowia, tych pieniędzy nie zawsze starcza, dlatego szpitalne kasy zostaną uzupełnione. W skali kraju to dodatkowe 340 mln zł. Z tego do regionu trafi 15 mln.

Szpital w Ostródzie zyska na rządowym wsparciu 760 tysięcy złotych. Środki mają trafić do szpitala jeszcze w tym tygodniu. Na pieniądze czekają jednak również inne placówki, które objęła dodatkowa, rządowa pomoc.

To nie pierwsze pieniądze jakie otrzymały szpitale w tym roku. Łącznie w skali kraju dodatkowe środki opiewają na 800 mln zł.

W krajowej sieci szpitali znajduje się 19 placówek powiatowych z Warmii i Mazur. Większość dodatkowych środków ma trafić do części z nich jeszcze we wrześniu. Reszta w ostatnim kwartale 2019 roku.

Źródło: TVP

Zobacz więcej: Materiał Video TVP INFO