W listopadowym numerze czasopisma biznesowego „Kapitał Polski”, które należy do grupy medialnej, skupiającej takie tytuły, jak: „Kapitał Dolnego Śląska”, „ Kapitał Śląski” oraz biznesowych serwisów internetowych: kapitalpolski.pl, kapitaldolnoslaski.pl oraz kapitalslaski.pl., ukazał się artykuł o naszym Szpitalu. Jest to dla nas duże wyróżnienie, gdyż wydawca, czyli "Prasa Dolnośląska", zajmuje się tematyką gospodarczą i samorządową. Opisuje najważniejsze wydarzenia z tych obszarów. Przedstawia sylwetki i opinie wybitnych przedsiębiorców, samorządowców oraz naukowców.
Patronuje najważniejszym wydarzeniom biznesowym i samorządowym w regionach. Ich grupą docelową są przedsiębiorcy, menedżerowie, samorządowcy, ludzie interesujący się gospodarką, innowacjami, rozwojem samorządności w Polsce.
Wydawane czasopisma i serwisy online powstają przy współpracy z organizacjami zrzeszającymi przedsiębiorców, samorządami, firmami, przedstawicielami świata nauki.
Dziękujemy za docenienie!

A oto tekst oryginalny:

"Rozwój szpitala w Ostródzie"

Blok operacyjny zaopatrzony w trzy sale operacyjne wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt operacyjny, sprzęt do znieczuleń oraz nowy Oddział Intensywnej Terapii.

"Po dwudziestu latach funkcjonowania bloku operacyjnego mieszkańcy Ostródy o okolic (woj. Warmińsko –mazurskie) doczekali się nowoczesnego bloku operacyjnego. Tak duże przedsięwzięcie finansowe nie zostałoby zrealizowane dzięki zaangażowaniu Starostwa Powiatowego w Ostródzie, które było głównym inwestorem. Koszt całej inwestycji to ponad 8 mln zł. Część kosztów została sfinansowane ze środków z Unii Europejskiej. W lipcu 2018 roku odbyło się uroczyste otwarcie bloku operacyjnego oraz Oddziału Intensywnej Terapii (OIT) w Powiatowym Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostródzie SA ( woj. Warmińsko-Mazurskie). Sale operacyjne są wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt do znieczulania, sprzęt operacyjny, lampy oświetleniowe, filtry, które oczyszczają powietrze z bakterii i wirusów, komputery z dużymi ekranami wbudowane w ściany, dzięki którym można sterować aparaturą i w trakcie zabiegu oglądać zdjęcia z badań obrazowych. Nowością są fototapety, wykonane w technologii umożliwiającej ich dezynfekcję, które znajdują się w każdej sali operacyjnej. Dzięki nim sale są bardziej przyjemne w odbiorze zarówno dla personelu jak i dla pacjentów. Oddział Intensywnej Terapii również został wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt umożliwiający monitorowanie parametrów życiowych pacjentów: nowoczesne, wygodne łóżka, kardiomonitory, respiratory. defibrylatory, oraz najnowocześniejszą aparaturę do filtracji nerek. Nowy blok operacyjny oraz OIT znajdują się w zupełnie nowym miejscu, w budynku szpital częściowo powiększonym."