Co spakować do szpitala

Co zabrać ze sobą do szpitala?  Jakie dokumenty i rzeczy osobiste? To częste pytania, jakie zadają sobie nasi pacjenci.

Specjalnie dla Państwa, sporządziliśmy listę dokumentów, niezbędnych podczas przyjęcia do Naszego Szpitala, oraz listę przedmiotów, zasugerowanych przez Pacjentów, które często umilają pobyt w naszej placówce.

Krótki opis rzeczy przydatnych w trakcie „szpitalnego turnusu”.

Nagły pobyt w szpitalu.

Podczas nieplanowanego pobytu w szpitalu, pacjenci często nie są w stanie zabrać potrzebnych im rzeczy. W takiej sytuacji mogą dostarczyć je rodzina lub bliscy. Z momentem pojawienia się pacjenta w Izbie Przyjęć zostaje złożona dokumentacja medyczna. Przeprowadzane są również badania, w celu ustalenia wstępnej diagnozy. Szpital zapewnia pacjentowi piżamę, a rzeczy wartościowe i ubranie wierzchnie podopiecznego zabezpiecza w depozycie.

Operacja planowana.

Data przyjęcia do szpitala ustalana jest indywidualnie w gabinecie lekarza kierującego na zabieg.

Dokumenty niezbędne do przyjęcia na oddział szpitalny to:

• skierowanie do szpitala,

• dokument potwierdzający ubezpieczenie:

- osoba ubezpieczona – aktualną książeczkę ubezpieczeniową,

- osoba nieubezpieczona – dokument tożsamości (pacjent pokrywa wówczas koszty leczenia),

- emeryt lub rencista – legitymację emeryta lub rencisty,

- osoba bezrobotna – zaświadczenie wydawane przez Urząd Pracy,

- uczeń lub student – legitymację uczniowską lub studencką.

• dowód tożsamości,

• NIP pracodawcy lub własny,

• dokumentacja dotychczasowego leczenia.

Inne rzeczy potrzebne podczas pobytu w szpitalu:

• piżama lub inne okrycie wierzchnie nie krępujące ruchów np.: dres,

• szlafrok,

• obuwie domowe, klapki pod prysznic,

• przybory toaletowe (mydło, szampon do włosów, szczoteczka i pasta do zębów, itp.),

• 2 ręczniki,

• przyjmowane lekarstwa (w tym przypadku należy poinformować lekarza prowadzącego o przyjmowanych medykamentach i przekazać je personelowi pielęgniarskiemu. Należy pamiętać, że zabronione jest, podczas pobytu w szpitalu, przyjmowanie jakichkolwiek leków ‘na własną rękę’. To lekarze decydują o przebiegu farmakoterapii, a nie pacjenci!),

• sztućce, kubek,

• inne przedmioty, bez których nie wyobrażają sobie Państwo pobytu w szpitalu, np.: książka, różnego rodzaju czasopisma, walkman ze słuchawkami, telefon komórkowy, itp.

Należy pamiętać:

• o tym, aby wszystkie wartościowe przedmioty np.: biżuterię, pozostawić w domu. Szpital nie ponosi odpowiedzialności za przedmioty magazynowane w szafkach, które znajdują się przy łóżkach pacjentów. Istnieje również możliwość przechowania ich w szpitalnym depozycie,

• o zmyciu lakieru z paznokci u rąk i nóg – kolor płytki paznokciowej jest ważną informacją o Waszym stanie zdrowia.

Poród.

Niezbędne dokumenty:

• dowód tożsamości,

• karta przebiegu ciąży,

• dokument z grupą krwi pacjentki,

• ważny dokument ubezpieczenia,

• NIP pracodawcy lub NIP własny w przypadku prowadzenia samodzielnej działalności.

Do przyjęcia do porodu nie potrzebne jest skierowanie.

O tym, co spakować do torby porodowej, piszemu tu: http://szpital-ostroda.pl/iszr8:-co-i-kiedy-spakowac-do-szpitala, w ramach prowadzonego w naszym szpitalu cyklu porad Internetowa Szkoła Rodzenia: http://szpital-ostroda.pl/pacjent-internetowa-szkola-rodzenia. Polecamy!