Co spakować do szpitala

Co zabrać ze sobą do szpitala?  Jakie dokumenty i rzeczy osobiste? To częste pytania zadawane przez pacjetnów. Sporządziliśmy dla Państwa listę dokumentów niezbędnych podczas przyjęcia do naszego szpitala oraz listę przedmiotów zasugerowanych przez pacjentów, które często umilają pobyt w placówce.

Krótki opis rzeczy przydatnych w trakcie „szpitalnego turnusu”.

Nagły pobyt w szpitalu: pacjenci często nie są w stanie zabrać potrzebne im rzeczy przed nieplanowanym pobytem w szpitalu. W takiej sytuacji może dostarczyć je rodzina lub bliscy. Z momentem pojawienia się pacjenta w Izbie Przyjęć zostaje złożona dokumentacja medyczna. Przeprowadzane są również badania w celu ustalenia wstępnej diagnozy. Szpital zapewnia pacjentowi piżamę, a rzeczy wartościowe i ubranie wierzchnie podopiecznego zabezpiecza w depozycie.

Operacja planowana:

Data przyjęcia do szpitala ustalana jest indywidualnie w gabinecie lekarza kierującego na zabieg.

Dokumenty niezbędne do przyjęcia na oddział szpitalny to:

• skierowanie do szpitala,

• dowód tożsamości,

• dokumentacja dotychczasowego leczenia.

Ubezpieczenie potwierdzane jest przez system eWUŚ (Elektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorców).

NIP pracodawcy lub NIP własny (w przypadku prowadzenia samodzielnej działalności gospodarczej) potrzebny jest przy wystawianiu zwolnienia lekarskiego.

Inne rzeczy potrzebne podczas pobytu w szpitalu:

• piżama lub inne okrycie wierzchnie, niekrępujące ruchów, np. dres,

• szlafrok,

• klapki pod prysznic i klapki domowe (lepiej gumowe, które łatwiej wyczyćcić po powrocie ze szpitala, niż materiałowe),

• przybory toaletowe (mydło, szampon do włosów, szczoteczka i pasta do zębów, itp.),

• 2 ręczniki,

• przyjmowane lekarstwa (w tym przypadku należy poinformować lekarza prowadzącego o przyjmowanych lekasrwtach i przekazać je personelowi pielęgniarskiemu. Należy pamiętać, że zabronione jest, podczas pobytu w szpitalu, przyjmowanie jakichkolwiek leków bez wiedzy lekadzy. To oni decydują o przebiegu farmakoterapii),

• sztućce, kubek,

• inne przedmioty, bez których nie wyobrażają sobie Państwo pobytu w szpitalu, np.: książka, czasopisma, krzyżówki, sprzęt muzyczny ze słuchawkami, telefon komórkowy, itp.

Należy pamiętać:

• aby wszystkie wartościowe przedmioty (np.: biżuterię), pozostawić w domu. Szpital nie ponosi odpowiedzialności za przedmioty przechowywane w szafkach, które znajdują się przy łóżkach pacjentów. Istnieje możliwość przechowania ich w szpitalnym depozycie.

• o zmyciu lakieru z paznokci u rąk lub pomalowaniu bezbarwnym lakierem – kolor płytki paznokciowej jest ważną informacją o stanie zdrowia.

Poród

Niezbędne dokumenty:

• dowód tożsamości,

• karta przebiegu ciąży,

• dokument z grupą krwi pacjentki.

Do przyjęcia do porodu nie jest potrzebne skierowanie.

Prosimy pamiętać o zmyciu lakieru z paznokci u rąk lub pomalowaniu bezbarwnym lakierem – kolor płytki paznokciowej jest ważną informacją o stanie zdrowia. Ponadto przez kolorowy lakier (zwykły, jak i hybrydowy) nie działa pulsoksymetr, który informuje lekarzy o pulsie oraz o utlenowaniu krwi tętniczej. Polecamy artykuł na ten temat: https://mamaginekolog.pl/paznokcie-do-porodu/

O tym, co spakować do torby porodowej, piszemu tu: http://szpital-ostroda.pl/iszr8:-co-i-kiedy-spakowac-do-szpitala, w ramach prowadzonego w naszym szpitalu cyklu porad Internetowa Szkoła Rodzenia: http://szpital-ostroda.pl/pacjent-internetowa-szkola-rodzenia. Polecamy!